Pro Dijital Otomasyon Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri

Şık tasarımı kaliteli çizgisi ile mekanlarınıza renk katan akıllı çatı alüminyum panel sistemi sayesinde sizi yazın sıcağından kışın soğuğundan koruyan ideal bir çözümdür. Yoğun kar alan bölgelerde kar yüküne dayanıklı konstrüksüyonu sayesinde kışında dış mekanlarınızı evinizin sıcaklığıyla kullanmanızı sağlar. Panel boşluğunda bulunan hava boşlukları polüretan dolgu malzemesiyle doldurulabileceği gibi boş olarakda kullanılabilir. Panel boşluğunda bulunan hava kanlları sayesinde yazın sıcağı kışın soğuğu emerek ideal sıcaklığı korumanızı sağlar

PANEL PROFİLİ

Sistemde 43x283x2 mm kesitte kalın seri, 3 odacıklı özel alumnyum panel profili kullanılarak üretilir. • Tek tuşla yönlendirebileceğiniz Akıllı çatı, açılır-kapanır ve aralanabilir özelliği, dizaynı,sınırsız renk seçeneği ile tamamıyla alüminyum panel ve konstrüksiyondan üretilen, üst düzey patentli bir mühendislik harikasıdır.

TAŞIYICI RAY PROFİLİ

  • Sistemde 100x150x2-2,5 mm kesitte, 9 odacıklı tek yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00mt ye kadar açılım sağlanır. .
  • Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, yapısı itibariyle çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır.Taşıyıcı profil kenarlarındaki oluklama kulakları ile sistemin su akıtması engellenmektedir. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır.
  • Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur

BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR

Sistem üzerinde kullanılacak vida somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikli olacaktır. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup, “toz boyama” (powdercoating) (lâke) metotlarından birisi ile istenen renklerde boyanacaktır.

ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİL

Ön dikey ve yatay profiller 120 mmx80mm x2,20 mm, ön ve arka yüzeyde çift kanallı alüminyum kesitli olup kendinden yağmur tahliyesini sağlar. Kanallar oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır. Profile vida veya benzeri herhangi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz. Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır. Alt zemin ve üst dere bağlantısı yine kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanacaktır. . Dikey profil alt kısımda yer alan Ø 50 delikten su tahliyesi kolaylaştırılır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur. Dikey profil aynı zamanda sistemin arka ve ön kısım arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak içinde kullanılacaktır.

HAREKET MOTORU

Sistem üzerinde yer alacak motorlar Alman menşeili Becker marka olacaktır. Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır. Kullanılacak olan motor 5 yıl garanti kapsamında bulunacaktır. Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunacak bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitede olacaktır. Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır.

  • İstenilen yerde durdurulur, hareket ettirilir veya tek tuşla tamamı aç kapa otomasyon sistemlidir. • Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte Gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır. yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Powerled aydınlatma sistemidir. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız çalışabilir özelliktedir.
  • Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır.
  • Sistemin etrafı tamamı açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir.

YAĞMUR DERESİ

Akıllı çatı sistemi için özel olarak tasarlanmış oluk sistemi 120x200x200 derinlik ve genişliğe sahiptir. Oluk bu özelliği ile taşıyıcı raylardan dışarı çıkan paneli içerisine almaktadır. oluk sistemi ön dikey profiller ile yatay profil arasına geçme usulü monte edilmektedir. trapez vidalar yardımı ile bulunduğu konuma sabitlenecektir. Taşıyıcı ray üzerinde panellerin bitim noktasını oluşturacaktır. Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirecektir.

GENEL BAKIŞ

Dış mekanlarınızı her mevsim ideal bir şekilde kullanmanızı sağlar. Panellerdeki hava boşlukları sayuesinde ısı yalıtımına katkı sağlar. Tüm metal aksamı alüminyumdan oluşur. Zengin zenk seçeneğiyle dış mekanlarına ve farklı konseptlere uyum sağlar motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür. Güneşli havalarda panellerler kaldırılarak gölgesinden faydalanırken mekanları havalandırmanın mümkün olduğu bir üründür. Softled uyumu sayesinde aydınlatma seçenekleriyle kendi tarzınızı yansıtabilmenizi sağlar. Sistemin tamamı 5 yıl garantilidir. Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve verticalzip perde, wintent güneş kırıcı yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır