Prodijital yangına dayanımlı kapı sistemleri yangın anında bulunduğu yerde yangın yayılmasını engellemek ve maddi manevi oluşabilecek hasarları en aza indirebilmek için üretilen kapılardır.
Yangın esnasında alarm verilmesi durumunda kapılar kapanarak yangının yayılmasını önler, sesli ikaz sistemi sayesinde kapılar yangın esnasında kapanırken bilgi verir. Kapıların mevcut ağırlıkları nedeni ile normal kepenk sistemleri gibi sık açılıp kapanma ile kullanılamaz, kapılar yangın, baskın, terör vb. gibi güvenlik zafiyeti oluşmuş acil durumlarda çalıştırılmalıdır.
Ürün Özellikleri:
Prodijital yangına dayanımlı kapı sistemi; taşyünü dolgulu 0,80 mm çift cidarlı galvanizli sac ile üretilmiştir. 4-5 mm galvaniz sac ile bayrak, alt parça, 1,5-2 mm galvanizli sac ve yan kanal, galvanizli 2-2,5-3 mm boru, ve pano ile bir bütündür. Kullanılan motor standart olarak Prodijital kepenk sistemleri TSE onaylıdır ve 120 dk (2 saat) yangına dayanımlı olduğu TS EN 1634-1+A1 test raporu ile ispatlanmıştır.

Pro Dijital Otomasyon Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri
Pro Dijital Otomasyon Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri

Fotoğraf Başarı ile Geçtiğimiz Yangın Testi Anında Çekilmiştir

Alışveriş merkezleri, kamu kurumları ve bir çok endüstriyel tesiste kullanılan kapı türü olan otomatik kepenklerin belli standartlarda üretilmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Avrupa standartları olan EN-1634-1 ‘e göre bu kapıların her iki tarafının da 120 dakikaya kadar yangına dayanıklı olarak imal edilmesi gerekmektedir.

Standartlara uygun olarak geliştirdiğimi  “Yangına Dayanıklı Kepenk” ile güvenlik önlemlerini en üst düzeye taşımış durumdayız.  Ayrıca açılıp kapanma sayısı da standartların çok üzerinde…