Pro Dijital Otomasyon Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri

TAŞIYICI RAY PROFİLİ

Sistemde 70x150x2,20 mm kesitte 3 odacıklı çift yan kanallı ekonomik model ray profili kullanılabilmektedir. • Uzun açılımlar için 70x150x2,50 mm kesitte, 7 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 7.00 mt ye kadar açılım sağlanır.Dilerseniz 120x150x2,50 mm kesitte kalın seri, 8 odacıklı tek yan kanallı ray profilide uygulamalarımız arasındadır. . • Her parça cephesi, taşıyıcı iki ray arası maksimum 375 cm’ ye kadardır. Taşıyıcı profil odacıkları ve yan kanalları, yapısı itibariyle çelik profil takviyesine, çektirmeye ve gergi halat sistemi montajına izin verecek yapıdadır. Taşıyıcı profil yüzeylerinde toz ve kir birikmesine sebep olan herhangi bir pürüz bulunmamaktadır. Sistemin ray kenarlarında suyun ve havanın yandan girmesini engelleyen silikon contalar mevcuttur.

BLACKOUT KUMAŞ

Her türlü hava koşuluna dayanıklı su geçirmeme özelliğine sahip gelişmiş pvc bloklardan oluşan yüzey malzemesi; % 65 POLYESTER % 33 PAMUKLU ( COTTON ) Blackout kumaşlar genelde karartma perdesi olarak oteller de, hastaneler de, gösteri salaonların da, kullanılır. Karartma perdenin amacı odayı zifiri karanlık yapmak ikincisi ise güneşe karşı odayı soğuk tutmaktır. Bu nedenle tente kumaşı olarak tercih edilmesinin nedeni; tentenin günei ışıklarını maksimum derecede kesmesi ve tente altında kalan yaşam mahalini oldukça serin tutması olarak gösterilebilir. Kumaş kendiliğinden üç boyutlu bir desene sahip olması ve sıkı dokunuşlu oluşundan diğer kumaşlardan ayrılmaktadır. Özellikle raylı tente imalarında kullanılan bir kumaştır. Çok fazla renk seçimi sunmaz, fakat uzun ömürlüdür. Güneş ve BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR yağumur geçirmez, Koku yapmaz, yosunlanmaz.

ÖN DİKEY VE YATAY DİREK PROFİL

  • Ön dikey ve yatay profiller 120x80x2,2 mm, ön ve arka yüzeyde çift kanallı alüminyum kesitli olup kendinden yağmur tahliyesini sağlar. Kanallar oluk ve zemin arasında bağlantıyı kolaylaştırır. Profile vida veya benzeri herhangi bir delici bağlantı yapılmasına gerek bırakmaz. Kanallar içine somun takviyesi ve vida ile bağlantı kolaylaşır. Alt zemin ve üst dere bağlantısı yine kanallar kullanılarak özel lazer kesim ve büküm bağlantı saçlarıyla tamamlanacaktır. Dikey profil alt kısımda yer alan Ø 50 delikten su tahliyesi kolaylaştırılır. Şık ve estetik bir görünüme sahip olup sistemin bütünüyle uyumludur. Dikey profil aynı zamanda sistemin arka ve ön kısım arasında oluşan yükseklik farkını yatay kullanılarak kapatmak içinde kullanılacaktır

FAYDALARI

Güneşli havalarda gölgesiyle size açık havalarda konforlu bir ortam sunar.

Yağmurlu havalarda açık alanlarınızı kullanılabilir kılar.

Yan kapama sistemlerine uyumu sayesinde rüzgara karşı kapalı alan konforuyla mekanlarınızdan maksimum fayda almanızı sağlar

Alev yürümez kumaşı sayesinde yangın gibi riskleri en aza indirir.

Pergole Çözümlerimiz;

  • Düz pergole
  • Kalın Raylı Pergole
  • Radüslü Pergole

Yaz kış açık hava keyfini kesintisizi yaşaya bilmeniz için ideal bir çözüm sunan Pergola, terasınızda, bahçenizde, cafe ve restoranlarınızda kullanılabilir şık tasarımlı mekanlar yaratıyor. Sizi yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyan bu ürün evinizin iş yerinizin konforunu ve alanını genişletiyor. Size de yaşam alanlarının keyfini çıkartmak kalıyor. Kazançlı ve kullanışlı bir ürün olan pergola sahip olduğunuza asla pişman olmayacağınız, kullanılabilir alanlarınızı genişleten ferahlatan bir tasarım harikasıdır.

AYDINLATMA

Sistem üzerinde özel plastik kasalı powerled ışıklandırma kullanılacaktır. Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır. Renk kodu 3000 K dır. Powerled olarak LG markası tercih edilecektir. Kullanılacak olan kasa özel tasarım olup ışığın yana ve etrafa rahatça yayılmasını sağlayarak bütünlük oluşturacaktır.

BAĞLANTI SACLARI VE VİDALAR

Sistem üzerinde kullanılacak vida somun ve bağlantı saçları paslanmaz özellikli olacaktır. Bağlantı levhaları çelik üzeri galvaniz edilmiş olup, “toz boyama” (powdercoating) (lâke) metotlarından birisi ile istenen renklerde boyanacaktır.

YAĞMUR DERESİ

  • Sistemde 160x126x2,2 mm ön kiriş yağmur oluğu olarak kullanılır. Dere, taşıyıcı ray ve ön dikey profil arasındaki bağlantıyı gerçekleştirir. Taşıyıcı ray üzerinde hareket eden blokoutmembran kumaşın bitim noktasını oluşturacaktır. Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu Ø50 delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirir. Profil alt kısımda yer alan 2 kanal yardımıyla kanal üzerinden somun ve vidalarla delinmeden montajlanacaktır.

HAREKET MOTORU

  • Sistem üzerinde yer alacak motorlar Alman menşeili Becker marka olacaktır. Radyo frekans kontrollü ve uzaktan kumanda ile çalıştırılmaya uygun olacaktır. Kullanılacak olan motor 5 yıl garanti kapsamında bulunacaktır. Sistem ön profili yağmur deresi son noktasında kullanılacak motor sayesinde gergin durumda bulunacak bu noktada motor geri gelmeyi önleyerek frenleme yapabilecek kapasitede olacaktır. Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır. .
  • İstenilen yerde durdurulur, hareket ettirilir veya tek tuşla tamamı aç kapa otomasyon sistemlidir.
  • Sistemde yürüyen çatıya hareketi motor ile birlikte Gergi için özel olarak üretilmiş Avrupa menşeili triger zaman kayış sistemi sağlamaktadır. Yürüyen çatı akslarına uygun, çatı ile birlikte hareket edebilen Powerled aydınlatma sistemidir. Her çatı aydınlatma butonu birbirinden bağımsız çalışabilir özelliktedir. .
  • Sistemin ana taşıyıcısı alüminyum olup yere sabitleme, çelik ankraj ve çelik dübellerle yapılır.
  • Sistemin etrafı tamamı açılabilen, Vertical Stor (motorlu şeffaf mikalı dikey açılır kapanır) sistemle kaplanabileceği gibi, zip perdeli, temperli camlı sürme veya katlanır cam sistemleri uygulanarak da dört mevsim kullanılabilen mekanlar oluşturulabilmektedir.

GENEL BAKIŞ

Yaz ve kış aylarında eviniz veya iş yerinizde mevut dış mekanlardan daha rahat faydalanabilmenizi sağlar. Özel kumaşı sayesinde ısı yalıtımına katkı sağlar. Oval seçeneğiyle yüksek tavanlı ferah ve estetik mekanlar yaratır. Tüm metal aksamı alüminyum olup paslanma sorunuyla sizi uğraştırmaz. Zengin renk seçeneği ile hem kumaşlarda hem iskeletlerde farklı konseptlere farklı tasarımlar sunarak dış mekanların şık ve ekonomik bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar. Motorlu otomasyon sistemi sayesinde kumandalı ve butonlu olarak kullanılması mümkündür. Led aydınlatmaları, ışık renk seçenekleri ve kumandalı ışık seçeneği ile yaşam alanınıza konfor katar. Sistemin tamamı (motor, kumaş, alüminyum iskelet) beş yıl garantilidir. Sistem profilleri özel tasarımı sayesinde katlanır, sürgü, giyotin cam ve vertical, zip perde, wintent güneş kırıcı, yan kapama sistemlerine uyumlu ve kolay montaj avantajı sunmaktadır.